Sobota 25
Maj 2019

brak danych, prosze uzupelnic
blog wędkarski
magazyn lifestyle

MS Surface – inteligentny stolik!

MS Surface – inteligentny stolik!

Microsoftowi nie wystarcza już bycie numer 1 w dziedzinie programowania. Gates postanowił teraz zrewolucjonizować sprzęt komputerowy.


wykop

Możliwości nowego dziecka Microsoftu są ogromne – oprócz prostego, intuicyjnego interfejsu obsługiwanego dotykiem, postarano się o zmaksymalizowanie interakcji komputera z otoczeniem. Dotykowy ekran może zostać tak zaprogramowany żeby automatycznie rozpoznawał położone na nim przedmioty – na przykład kiedy znajdzie się na nim aparat cyfrowy automatycznie wyświetli zdjęcia znajdujące się w jego pamięci. Bezpośrednie podłączenie do Internetu pozwoli na natychmiastowe przesłanie ich mailem jednym ruchem ręki.

 

mssurface3_400

 

Obiecujące są również możliwości urządzenia jeżeli chodzi o zastosowania gastronomiczne. Umieszczony w restauracjach i barach będzie pozwalał na olanie leniwego kelnera i zamawianie dań bezpośrednio u kucharza, a po posiłku, żeby uregulować rachunek trzeba będzie tylko położyć na nim swoją kartę kredytową.

Na razie Surface pokazywany jest głównie jako stolik, nie należy się jednak zbyt do tego przyzwyczajać. Komputer może bowiem być wbudowany w cokolwiek innego – bar, ścianę, szafę – cokolwiek sobie wymyślimy.

mssurface_400Pierwsze komputery pojawiły się już w USA. Wprowadził je w swych hotelach Sheraton, kasyna sieci Harrah's w Las Vegas, oraz sklepy T-Mobile. Choć cena jest na razie wysoka -około 11 000 $ - Microsoft Surface cieszy się duża popularnością. Nic dziwnego, jest to duży krok w kierunku zwiększenia interakcji kontaktów człowiek–komputer i na pewno przyciągnie klientów, którzy na własne oczy będą chcieli zobaczyć nowe dziecko Microsoftu.

Dla tych, dla których 11 000 $ to cały czas dużo pieniędzy Gates również miał dobrą wiadomość – w ciągu najbliższych 4-5 lat cena Surface spadnie na tyle, że będzie mógł stać się normalnym elementem wyposażenia domu.

cena: 11 000 $

 

mssurface2_400

 dodał:czaki
27.02.2008


Polecamy również lekturze:
Tagi:
Pokrewne: microsoft surface surface microsoft komputer dotykowy stolik inteligentny stolik komputer przyszłości gadżet

Wypowiedz się na ten temat 
Twój komentarz
Podpis
Najbardziej dyskutowane artykuly
reklama sklepu wędkarskiego
sklep wędkarski

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW(0):

<<poprzednie    komentarze od 1 do 0    następne>>